Gömülü Ankrajlar

GÖMÜLÜ ANKRAJLAR

Çok katlı binalar, kamu binaları, fabrika ve tesisler ile proje destekli binaların temelinde bulundurulması zorunluluğu olan yapılarda deprem riski ve güvenilirlik, sağlamlık açısından gömülü ankrajlar kullanılmaktadır. Taze betona ve sertleşmiş betona yapılan gömülü ankraj uygulaması binanın uzun ömürlü ve sağlamlığına, fonksiyonel kullanımında taşıyıcı kolonların fonksiyonunu artırmaktadır. Çelik donatımın beton içerisine bağlanmasını sağlayan ankraj çubukları zemine bağlantıyı sağlayan montaj ve bağlama elemanlardır.

GÜÇLÜ VE SAĞLAM YAPILAR

Blokların kendisinin ardındaki daha sağlam ve stabil bir yere gömme veya sabitleme işlemi gömülü ankrajla sağlanmaktadır. Toprak kayması, çökme, göçme, yer sarsıntıları neticesinde oluşan zemin farklılıkları ortadan kaldırmak için sağlam olan zemine yapılan sabitleme işi yapının sağlamlığını ve güvenilirliğini projeye uygun olarak sağlamaktadır.

Gömülü ankraj gevşek zemin yapısına sahip ve göçme tehlikesi olan yapılarda, yer altında yapılan kazı çalışmalarında, çalışan insanların güvenliliği için, kaymaya eğimli kritik yapıların sağlamlaştırılması ve metro, baraj vb. inşaatlarda kullanılmaktadır.

Yiğit Metal, bugüne kadar sunduğu bütün hizmetlerde olduğu gibi kaliteyi; güven, estetik ve sağlamlıkla gömülü ankraj imalatında da en güvenilir çözüm ortağınızdır. Kullanım alanına uygun olarak üretilen ankrajlar,  alanında yetkin mimar ve mühendislerimiz tarafından isteğe uygun olarak sizlerle birlikte görüş alış verişi ile tasarlanıp, teknik ekiplerimizce güvenlik ve sağlamlık uyumuyla uzun ömürlü ve kullanım alanına uygun hizmet sunumuyla ürün kalitesinde kısa süre içerisinde sağlanmaktadır. Üretimi tamamlanan gömülü ankraj malzemeleri, gerekli güvenlik testlerimizden geçtikten sonra alanında tecrübeli ekiplerimizce montajı yapılmaktadır. İhtiyaç alanına uygun olarak özel tasarımlar ile üretilen gömülü ankraj, montajı yapılarak kullanıma hazır hale getirilir.

Gömülü ankraj üretiminde Yiğit Metal, güvenlik amacına uygun olarak yerinde iş ve can güvenliği gereksinimlerine uygun olarak ürettiği ankrajlar, iş sağlığı güvenliği yönetmeliğine ve imar yönetmeliği ile ülkemizde ve dünyada uygulanan gömülü ankraj üretim standartlarına uygun olarak üretilmektedir. Güvenlik ve sağlamlık her zaman ön planda tutularak tasarım ve üretim yapılabilmektedir. Gömülü ankraj fiyatları, gömülü ankraj detayları gibi aklınıza takılanları sormak için sayfamızdaki iletişim formunu doldurabilir, telefonlarımızdan arayabilir ya da info@yigitmetalcelik.com adresine elektronik posta ile ulaşabilirsiniz.

 

 

 

✉ TEKLiF AL
close slider

    Kampanyalardan haberdar olmak istiyorum.
    EvetHayır

    WhatsApp chat
    Hemen Ara
    Navigasyon