Geçici Şaft Kapamaları

GEÇİCİ ŞAFT KAPAMALAR

Binalar inşa edilirken, elektrik, su, kanalizasyon, asansör ve baca vb. alanlar için geçici ve sürekli olarak yatay ve dikey şekillerde şaftlar yapılır. Şaft alanları açık ve uzanım hattı boyunca iş sağlığı ve güvenliği açısından büyük riskler taşımaktadır. Ayrıca bu alanlar kullanım maksadına göre şaft içine girebilecek yağmur suyu, moloz, malzeme gibi materyaller nedeniyle de zarar görebilmektedir.

Şaft boşluklarının neden olacağı kaza riski insan faktöründe yaşamsal sonuç doğuracağı, boşluk içine döşenecek malzemede ise ileride ciddi onarım zorunluluğu gerektirebileceği için projeye ve ülkemizde uygulanmakta olan İş Sağlığı ve Güvenliği Hükümlerine uygun kapatılması gerekmektedir.

GÜVENLİĞİN SAĞLANMASI

Geçici ve sürekli şaft boşluklarından inşaat esnasında çalışanların düşüp yaşamını kaybetmesi veya ciddi derecede yaralanması kaçınılmazdır. Bina şaft boşlukları projenizin bütününü etkilemeyecek şekilde kapatılmalıdır. Sürekliliği olan asansör, havalandırma gibi şaft alanları ise bina kullanım aşamasında başta çocuklar ve evcil hayvanlar olmak üzere insan sağlığı için yaşamsal riskler taşımaktadır.

Yiğit Metal, İş Sağlığı ve Güvenliği alanında çalışanlar için ölümcül etkileri olan bu alanların kapatılmasında projenize ve binanın bütününe uygun çalışmalarıyla en güvenilir çözüm ortağınızdır. Şaft alanları Yapı Denetim alanında yetkinlik sahibi, İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanı ile İnşaat Mühendisi gözetiminde insan sağlığı ve iş yeri güvenliği konusundaki etkilerini yok edecek seviyede tedbirler üretilerek kapatılmaktadır. Yiğit Metal şaft alanlarında uyguladığı geçici şaft kapama işlemi sayesinde iş güvenliği ve insan sağlığını ön planda tutan anlayışı ile gecikmeye mahal vermeksizin şaft alanında kullanım amacına uygun ve risk faktörünü ortadan kaldıran çözümler sunmaktadır.

İNSAN SAĞLIĞINI ÖN PLANDA TUTAN PROJELER

Yiğit Metal, projenizde yer alan şaft boşluklarını her aşamada iş güvenliğini artırıcı tedbir kapsamında kapatmaktadır. Sürekliliği olan havalandırma alanları veya zamanla binalarda oluşan şaft boşluklarının ise projenize ve bina estetiğine uygun olarak güvenliğin ve sağlamlığın en üst seviyede tutularak kapatılacaktır. Hızlı keşif, kullanımına uygun güvenlik ve sağlamlık içeren geçici şaft kapama işlemlerimizde farkımızı görmeye hazır olun.

Geçici Şaft Kapama işinde Yiğit Metal, güvenlik terimini her zaman ön planda tutmaktadır.. Geçici şaft kapamaya ilişkin soru sormak için sayfamızdaki iletişim formunu doldurabilir, telefonlarımızdan arayabilir ya da info@yigitmetalcelik.com adresine elektronik posta ile ulaşabilirsiniz.

 

✉ TEKLiF AL
close slider

    Kampanyalardan haberdar olmak istiyorum.
    EvetHayır

    WhatsApp chat
    Hemen Ara
    Navigasyon