Çelik Güçlendirme

 

ÇELİK GÜÇLENDİRME

Her malzemenin bir ömrü olduğu gibi, çelik yapıların da ne kadar dayanıklı olursa olsun belli bir süreden sonra yenileme ve çelik güçlendirme işlemi görmeye ihtiyacı vardır. İleride karşılaşılabilecek kazaların önlenmesi ve tedbir alınması için, çelik güçlendirme işlemlerinin periyodik olarak yapılması önem arz etmektedir.

Binaların taşıyıcı unsurları olan kolon, kiriş ve zemin gibi kısımlarında zaman içerisinde meydana gelebilecek deformasyonları, paslanmaları ve benzeri aksaklıkları gidermek amacıyla çelik güçlendirme ve kolon güçlendirme işlemi mutlak surette yapılmalıdır. Bunun yanı sıra, betonarme binalara yapılan çelik güçlendirme ile bina ömürleri uzatılabilmektedir.

GÜÇLENDİRME SÜRECİ

Yiğit Metal tarafından, alanında deneyimli mühendislerce çelik güçlendirme işlemi yapılacak olan bölgenin projelendirmesi kısa süre içerisinde yapılır. Ardından yapılacak işlem için gerekli imalat işlemi, yine alanında gerekli sertifikalara sahip yetenekli teknik ekibimizce icra edilir. İş Sağlığı Güvenliği standartlarına uygun olarak yapılan çelik güçlendirme işlemi sayesinde, işleme tabi tutulan kiriş ya da zemin gibi bina kısmı uzun süre boyunca işlevselliğini korumaya devam eder.

Binalarda tahribatın, olası depremlerde istenmeyen yıkım olaylarının en büyük nedeni zaman içerisinde işlevselliğini yitiren ve darbelere daha fazla dayanamayan kısımlarda çelik güçlendirme işleminin yapılmamasıdır. Oysa ki Yiğit Metal tarafından çelik güçlendirme ve kolon güçlendirme işlemleriniz dayanıklı ve kaliteli olduğu kadar ekonomik olarak yapılmaktadır.

PROFESYONEL HİZMET ANLAYIŞI

Her hizmetinde anahtar teslim politikası ile çalışan Yiğit Metal, çelik güçlendirme işlemlerinde de gözünüz arkada kalmayacak şekilde, gündelik hayatınıza güven içerisinde devam edebileceğiniz bir çalışma gerçekleştirir. Çelik konstrüksiyon yapılarda üzerinde en çok durulması gereken hususlar arasında yer alan çelik güçlendirme işlemi, Yiğit Metal tarafından en profesyonel şekilde verilen hizmetler arasındadır. Çelik güçlendirme işleminin ardından binanız ya da işyerinizde göze batan hiçbir değişiklik ya da fazlalık olmayacak, sadece mevcut yapının daha güçlü ve uzun ömürlü hale gelmesi sağlanacaktır. Betonarme binaların ömrünü uzatmak için, çelik güçlendirme işlemi mutlaka yapılmalıdır.

Çelik güçlendirme , kolon güçlendirme işlemlerinin detaylarını öğrenmek, çelik konstrüksiyon bina güçlendirme fiyatları hakkında bilgi almak ve ücretsiz yerinde keşif hizmetimizden faydalanmak için sayfamızdaki iletişim formunu doldurabilir, telefonlarımızdan arayabilir ya da info@yigitmetalcelik.com adresine elektronik posta ile ulaşabilirsiniz.

 

 

✉ TEKLiF AL
close slider

    Kampanyalardan haberdar olmak istiyorum.
    EvetHayır

    WhatsApp chat
    Hemen Ara
    Navigasyon